WDROŻENIA ERP

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak usprawnić swój biznes.

Być może nawet jesteś w stanie wskazać obszary, które należałoby zreorganizować, usprawnić lub bardziej rozwinąć? Chciałbyś aby zmiany te pozwoliły Ci na efektywne zarządzanie firmą, zredukowały koszty, podniosły przychody? Chciałbyś usprawnić przepływ informacji – by informacje w jednym dziale np. magazynie były wykorzystywane również w innym np. dziale księgowości lub zakupów? Jeżeli tak, to bardzo możliwe, że to czego szukasz to oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem.

Nasza propozycja

Informer już od kilku lat zajmuje się wdrożeniami oprogramowania m.in. klasy ERP, które ułatwia i usprawnia funkcjonowanie biznesu. Posiadamy bogate doświadczenie i wiedzę z zakresu wdrożeń zarówno w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych jak również w instytucjach publicznych. Dlatego jesteśmy w stanie doradzić Ci rozwiązania, które będą uszyte na miarę Twoich potrzeb oraz oczekiwań i pozwolą Twojej firmie osiągnąć wymierne korzyści. Oferowane przez nas systemy Enova czy Insert oferują podobne możliwości co znane produkty SAP, Microsoft Dynamics, Comarch Optima itp. Ponadto są od nich tańsze dzięki czemu z roku na rok rośnie nimi zainteresowanie i ilość wdrożeń.

Zalety oprogramowania ERP

Podstawową zaletą oprogramowania klasy ERP jest usprawnienie przepływu informacji oraz poprawa dostępności i jakości dostarczanych informacji. Dzięki temu rośnie konkurencyjność firm z wdrożonymi systemami, a analiza i rozpoznawanie trendów na rynku oraz podejmowanie kluczowych decyzji staje się łatwiejsze. Systemy ERP składają się bowiem z modułów odpowiedzialnych za poszczególne funkcje przedsiębiorstwa np. hadel, magazyn, księgowość, kadry, fakturowanie, produkcja itd. Dzięki temu współpracują ze sobą i mogą być dowolnie konfigurowane. Ponadto wraz z rozwojem firmy możliwe jest ich rozbudowywanie („rosną wraz z klientem”) przez co zmiany w firmie nie są tak radykalne oraz nie wymagają zbędnych działań np. reorganizacji i ponoszenia znacznych kosztów.

Jak wygląda proces wdrożenia?

Czas wdrożenia zależy od specyfiki oraz rodzaju wybranego systemu. Cały proces obejmuje natomiast:

 • rozmowę z klientem o jego potrzebach i oczekiwaniach

 • prezentację produktu dla poszczególnych działów firmy

 • bliższe zapoznanie się z systemem – klient zgłasza nam swoje uwagi i pytania np. jak jego problemy rozwiązuje konkretny system

 • prezentacja produktu w wersji demonstracyjnej dostosowanego do specyfiki klienta z przygotowanymi rozwiązaniami

 • złożenie oferty i jej omówienie

 • sprzedaż systemu

 • instalację na serwerze (jeżeli jest) i stacjach roboczych

 • analizę przedwdrożeniową

 • migrację danych

 • ustawienie podstawowych parametrów systemu

 • szkolenie personelu z obsługi programu

 • zawansowane ustawienia systemu

 • dostosowanie wydruków

 • szkolenie z wprowadzania rzeczywistych danych i ich modyfikacji

 • asystę powdrożeniową – obecność naszych specjalistów podczas samodzielnej pracy

 • obsługę powdrożeniową – możliwość rozwiązania drobnych problemów i uzyskania wskazówek np. jak to zrobić?

Co decyduje o sukcesie oprogramowania ERP?

O tym, czy będziesz zadowolony z wdrożenia systemu u siebie w firmie czy instytucji decydują trzy czynniki:

 1. właściwa analiza potrzeb i oczekiwań,

 2. rzetelne wdrożenie systemu oraz

 3. przygotowanie użytkowników.

Niebagatelne znaczenie ma odpowiednie przygotowanie do wdrożenia, które jest najbardziej pracochłonnym i wymagającym przedsięwzięciem. Co więcej, to ono najbardziej wpływa na czas i koszt całego wdrożenia (szacuje się, że w około 60-70%). Rzetelne wdrożenie systemu oznacza z kolei poprawną konfigurację oprogramowania, odpowiednie zintegrowanie z innymi modułami oraz sprawne funkcjonowanie całości w trakcie użytkowania. Ostatnim elementem jest natomiast przeszkolenie i przygotowanie do obsługi systemu pracowników, tak by wiedzieli i potrafili wykorzystywać go właściwie na co dzień. Jak widać decyzja o zakupie takiego systemu to poważna inwestycja zarówno pod względem kosztowym i czasowym. Dlatego tak ogromne znaczenie ma odpowiedni dobór firmy wdrażającej i jej doświadczenie. Informer, dzięki współpracy z rozmaitymi podmiotami poznał specyfikę wielu branż, ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu wiemy gdzie najczęściej są popełniane błędy i znamy sposoby aby ich uniknąć. Przedstawimy Ci również praktyczne rozwiązania wielu problemów oraz przeszkolimy personel tak, by w pełni potrafił wykorzystać zalety zainstalowanego w Twojej firmie oprogramowania ERP. Zależy nam bowiem, by oferowane przez nas produkty i usługi były dla Ciebie opłacalne i spełniały pokładane w nich nadzieje.

Kiedy warto?

Firmy bardzo często decydują się na wdrożenie oprogramowania kiedy posiadane przez nich systemy są stare lub po prostu nie spełniają swoich funkcji. Do wdrożeń dochodzi również przy reorganizacji przedsiębiorstw oraz modernizacji lub uzupełniania posiadanej infrastruktury. Systemy klasy ERP wdrażane są również kiedy następuje intensyfikacja poszczególnych funkcji biznesowych (fakturowania, księgowania etc.) lub planowany jest dalszy rozwój firmy.

Co roku z powodzeniem wdrażamy systemy w kilkunastu firmach w południowo-zachodniej Polsce. Twoja firma może być następna. Zadzwoń i umów się na spotkanie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Ładowanie